Akikkel nem találkozunk személyesen, azoknak
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!
Ráadásul hamar kiderült, hogy a gyári gumik szinte teljesen meghalnak vizes felületen. A fékek is olyan nyúlóssá váltak, hogy először gondoltam komolyan tárcsafékek beszerzésére. Gondolom azt mondanom sem kell, hogy nincsen sárvédőm. Szóval a klasszikus kérdést, hogy mikor ázunk el jobban, ha futunk, vagy ha sétálunk az esőben még nehezítette, a mikor csap fel több vizet a kerék, ha gyorsan, vagy ha lassan megyünk haza. Tudományos választ nem tudok, de hazaértem után minden ruhám ment a mosóba.
Egy átlagos nap egyébként egyáltalán nem vészes munkába, majd hazajutás szempontjából. A mikulás hozott szép és főleg hasznos lámpákat a bicajra, úgyhogy a túlélési esélyeim sokat javultak. Meg aztán a négysávos szélén szép komótosan hazavitorlázok a kocsik keltette menetszélben.
Az egyik nap viszont arra vetemedtem, hogy letérjek a járatlan útról. Történt ugyanis, hogy egy, az irodánkhoz közel eső bolt felé vettem az irányt, majd a bolttól egy „rövidebb” utat néztem ki hazafelé. hamar bekeveredtem a húsdarálóba.
Járda nincs, rendes útpadka nincs, közvilágítás nincs, ideges autós akad bőven. Memorizálom a térképet: balra, jobbra, balra, balra, körforgalom. Próbálok koncentrálni, hopp elém tolat valaki. Fékezek, kerülök, most akkor balra, vagy jobbra. Mindegy tekerek tovább. Próbálom tartani a forgalom ritmusát, hátha úgy javulnak az esélyeim. Ott egy járda, gyorsan felhajtok, vennék levegőt kicsit, de hiánygazdaság van, levegő nincs. „Egér, egér ki a házból…” elfogy a járda, folytatódik a fogócska, vagy inkább a rohanás az életemért. Felbukkan egy kétsávos körforgalom, gyalogos átkelő sehol, legalább tudom, hogy az irány jó. Valaki meglát, végre az első, aki elenged, mögötte társa dudával bíztatja, hogy üssön el bátran. Jönnek a szélesebb hosszabb járdák, ez már a belváros, „kiskosztüm, vagy öltöny” alakokat kerülgethetek. Itt legalább nem én vagyok a tápláléklánc alján. Hopp az a benzinkút ismerős, még két sarok és otthon vagyok.
Szóval ez nem olyan, mint gyalog. Persze itt sincs agresszió, mint ahogy a macska se gonosz, miközben megeszi az egeret. Az egér életén persze mit sem segít, ha mérgezett.
Összesítve, Nicosiában biciklizni kalandos, ami rossz útvonal-, vagy épp időpontválasztással könnyen átcsaphat életveszélyesbe, csak bátraknak ajánlom!
Albérlet:
A költségvetésem kiadás oldalának legnagyobb tétele az albérleti díj volt. Ez a költség fix, úgyhogy bátran számolhatok vele, hogy ezután is ennyit fog elvinni az a tény, hogy fedél van a fejünk fölött.
Háztartás:
A rezsi nagy részét, meg a főzéshez szükséges dolgokat Zsófi szerezte be. A csekély négy százalék összesen egy számlát, meg pár kiló paradicsomot takar csupán.
Autó:
Az autónk éves biztosításának egy részét a megkötéskor fizettük, a konkrét kalkulációt követően pedig a hónapban utólag fizettük be az összeg fennmaradó részét. Ezt az összeget is én fizettem, de a benzint például Zsófi.
Hobby:
Ide soroltam a biciklimet, amint szintén az első fizuból vettem. Ezen lehet vitázni, hogy mennyire esik a hobbi kategóriába, vagy mennyire nem, szerintem jó helyen van itt. Ezen kívül még pár olyan apróság növeli a tortának ezt a szeletét, mint snorkel cső, meg papírvágó snitzer, amik tényleg a hobbijainkhoz kellettek, de simán meglennénk nélkülük.
Maradék:
Ez lenne a megtakarítás rovat, de szegény annyira kurtácska, hogy jobban illik rá a maradék, mint a megtakarítás. Úgy gondolom, fog ez még nőni, elvégre nem veszek minden hónapban biciklit, és az éves biztosítást se fizetem ki csak tizenkét havonta.
Egyéb:
Végül itt a sehová be nem sorolt apróságok listája, amire mindig elmegy valamennyi pénz. Most is elment öt százalék.
Összességében elégedett vagyok a költségvetés alakulásával. Legközelebb pedig akkor fogok jelentkezni hasonló rovattal, mikor már egy teljesen átlagos, kiugró kiadások nélküli hónapot tudok bemutatni.